Орієнтир на європейські «хмари»!

Не дивлячись на зростання інформованості українського бізнесу про хмарні послуги, культура користування європейськими дата-центрами все ще недостатньо розвинена і залишається безліч питань, починаючи від розуміння необхідності до усвідомлення переваг. Так чому ж саме європейські хмарні технології так необхідні українському бізнесу?


Світові тренди на ринку хмарних технологій відображають і пророкують подальше зростання ринку хмарних послуг. Так, за даними Global Industry Analysts, обсяг ринку хмарних послуг в 2017 році може досягти $ 127 млрд, тоді як шість років тому, в 2011 році, ця цифра ледь становила $ 13,5 млрд. Тобто за фактом, ми будемо мати зростання ринку майже в 10 разів. При цьому, згідно з Cisco Global Cloud Index, роль хмарних дата-центрів буде і далі зростати, а в 2018 році 78% навантаження по обробці даних будуть генерувати саме вони.


Українському бізнесу вже давно необхідно переймати культуру користування дата-центрами і не забувати виділяти під це бюджети. До слова, Goldman Sachs звертає увагу на те, що в 2018 році 11% корпоративних IT-бюджетів буде відведено саме на хмарні технології.


Якщо ж повернутися до України, то, в 2015 році обсяг ринку хмарних послуг у нас становив менше $ 6 млн. Зрозуміло, що на тлі глобальних показників - крапля в морі, проте, радує те, що інформованість компаній про ці послуги продовжує хоч і не галопуючими темпами, але все ж зростати. Так, на кінець 2015 року 80% компаній вже володіють інформацією про хмарні послуги і знають з чим їх «їдять», тоді як в 2014-му ця цифра становила 60%.


При цьому в розрізі найбільших споживачів хмарних послуг картина наступна: найбільша частка припадає на торгові компанії - 27%, на другому місці - банківський сектор (23%), а третє місце - у розробників ПЗ (15%). Далі йде промисловість - 12%, малий / середній бізнес - 11% і решта споживачів - 12%.


У минулому всім звичний переклад капітальних витрат в операційні більше не працює. А на тлі злиття численних світових вендорів, поглинанні продуктів і цим пов'язаних змін в технічному обслуговуванні і сумісності заліза, софта - не може йти мова про одноразові інвестиції, також, як і про прогнозований показник окупності інвестицій. До того ж, ситуація на ринку змушує шукати способи оптимізації витрат і завдання IТ-керівника сьогодні - максимально сфокусуватися на економії, підвищуючи при цьому ефективність.


І сьогодні це під силу тільки хмарним потужностям, орендованим у надійного постачальника послуг, в відповідальності якого рішення всіх технічних питань. І тут найкращою підмогою для українського бізнесу є використання європейських дата-центрів. Чому ж саме європейським дата-центрам варто віддати перевагу?


Безпека даних


Путем перемещения конфиденциальной информации в облака в Европе, вы гарантируете защиту своего бизнеса согласно европейскому законодательству. Принимая во внимание, экономическую и политическую ситуацию в стране, согласитесь, хранение данных в европейском облаке – лучший вариант.


Економія коштів


Віддаючи переваги європейській хмарі, стає можливим стратегічне планування в області фінансів і, в тому числі, оперативних витрат, бізнес стає більш мобільним, не прив'язаним до орендованого офісу. «Використання хмари як сервісу по OpEx-моделі (коли обладнання і програмне забезпечення не закуповують, а споживають як послугу з хмари), дозволяє розподілити витрати на споживані ресурси. Саме тому хмари, як наступна модель розвитку IТ, продовжує набирати обертів в Україні», - коментують в Європейському операторі дата-центрів DEAC зі штаб-квартирою в Ризі і розподіленою мережею дата-центрів в Європі, що працює в Україні.


Як ми знаємо, гроші рахують все. Тому питання економії при хмарних послугах стоїть далеко не на останньому місці. До слова, за даними компанії DEAC, кожен п'ятий клієнт його дата-центрів орендує віртуальні потужності або в дата-центрі розміщує серверне обладнання для побудови приватної хмари. Останні практично завжди запускають пілотний проект. І тут важливо відзначити, що пілотний проект DEAC надає безкоштовно. А в ході пілотного тестування рішення в робочому середовищі перевіряється його відповідність очікуванням і специфікаціям замовника.


Легкі «експерименти»


Ще однією істотною перевагою європейської хмари є раціоналізація витрат з можливістю «експериментувати». Наприклад, в разі, якщо потрібно оперативно запустити новий проект, а необхідна IТ-інфраструктура зовсім відсутня, ви просто вдаєтеся до послуг хмари.


Широка географія


Велика кількість операторів дата-центрів в Європі дозволяє сьогодні вибрати кращих з розгалуженою географічною присутністю. Так, в арсеналі DEAC сучасні дата-центри в різних географічних точках, які пов'язані між собою високошвидкісними інтернет-каналами зі швидкістю понад 10 Гбіт/с, що гарантує безперервність бізнес-процесів клієнтів.


«Відмінною рисою хмари DEAC є те, що послуга розгорнута на базі декількох дата-центрів, в різних географічних точках, що забезпечує клієнтам найвищу для нашого географічного регіону доступність, яка протягом року досягає 99,99%. Для клієнтів DEAC - це широкі можливості особисто створювати і управляти своїми приватними хмарами: залучати динамічні системи обліку, керувати процесами бухгалтерії і торгівлі, а також утримувати об'ємні бази даних, володіючи зручним доступом і можливістю працювати з ними безпосередньо через Інтернет з будь-якої точки світу», - пояснюють в DEAC.


При цьому ліцензії та додатки можна орендувати і використовувати прямо з хмари, а портал самообслуговування дозволяє самостійно конфігурувати віртуальні ресурси, замовити їх і оплатити послугу різними методами оплати, не контактуючи з представниками оператора.


Цілодобова підтримка


Розміщуючись в європейській хмарі, варто пам'ятати і про мовний бар'єр. Але це не проблема, так як в цілодобовій підтримці клієнтів 24 години на добу доступний російськомовний персонал, що значно економить час на вирішення виникаючих питань.